מינוף

מינוף במט"ח – "עד כמה למנף"
25.5.13
מה זה בדיוק מינוף? מינוף במסחר במט"ח מתייחס למצב שבו על מנת לבצע קנייה / מכירה דרוש כמות הרבה יותר גדולה של הון מהסוחר ולסוחר יש אפשרות לשאול כסף מברוקר המסחר שלו. ההשאלה הזאת מאפשרת לסוחר לסחור בעסקאות גדולות בהרבה ממה שהוא יכול להרשות לעצמו להפסיד, והוא יכול להוביל לרווחים פוטנציאליים גבוהים בהרבה במקרה של הצלחה. וכך במקרה של אובדן הסוחר לא יצטרך לשלם בחזרה את 'ההלוואה' לברוקר שלו.

מינוף זה שעושה את המסחר במט"ח לשוק הפיננסי הפופולרי ביותר בעולם, אבל זכור כמו שהוא יכול להוביל לרווחים יוצאי דופן בזמן קצר, וזה מצוין לסוחר, זה גם יכול לפעול לרעתך במקרה של הפסדים. כל זמן שהשוק הולך באותו הכיוון כמו הפוזיציה שפתחת, אתה מלך העולם, סופר את השטרות, אבל ברגע שהשוק הולך נגדך, מינוף גבוה, או במילים אחרות, סיכון גבוה, יכול להוביל אותך לאבד את ההשקעה שלך.

איך בדיוק הוא רמת המינוף מחושבת? נוסחה היא כדלקמן:
מינוף = ערך כולל של הון מסחר
לדוגמה:
בואו נאמר שארז הוא סוחר מט"ח, והוא רוצה להשקיע 500 $.הוא אינו עשיר אבל הוא רוצה לסחור במינוף של 0.5, או במילים אחרות, הוא רוצה לפתוח פוזיציה של 50,000 $ (שהוא שווה ערך ל-0.5 חצי מלוט 1 סטנדרטי). מצב זה מחייב 500 דולר שיהיו שווה ערך ל 1% מהעסקה הכוללת הספציפית הזאת לדרישת הביטחונות.

עכשיו בואו ניקח את סוחר אחר, בשם חיים. הוא רוצה לפתוח פוזיציה עם 1000 $ שיש לו בחשבון אבל הוא רוצה להשתמש ב- 1000 $ לפתוח פוזיציה של 20,000 $. חיים הוא סוחר עם מינוף אמיתי של 20,000 / 1000 = מינוף פי 20.
שימוש נכון במינוף-
מינוף יכול לגרום לרווחים גדולים מאוד אצל הסוחר, אך ככל שרמת המינוף גבוהה יותר כך גם רמת הסיכון עולה.
רוב המומחים מסכימים כי חשיפת שוק כוללת, בכל נקודה בזמן שלא תעלה על 10%.
מינוף של 1: 50 ישמור סוחר בתוך גבולות אלה, זכור מינוף = סיכון.
.